Sipariş Koşulları

okukitapevi.com siz değerli müşterilerimize güvenli ve hızlı e-ticaret keyfi sunmaktadır. Güvenli bir şekilde alış-veriş yapabileceğiniz sitemizde sizlere iyi alış-verişler dileriz.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ:

· Sitemizden üye olarak veya üye olmadan da  alışveriş yapabilirsiniz.

· okukitapevi.com'dan iyzico Sanal POS entegrasyonu ile sağlanan Axess, World, Bonus, Cardfinans, Paraf, Maximum, Bankkart ve Advantage kartları ile tek çekim veya taksitli alışveriş yapabilirsiniz.  Siparişin verildiği tarih sanal pos tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza havalenin yapıldığı tarih dikkate alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre başlar. Bir hafta (7 GÜN) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.  Ödemeli gönderi yöntemleri kabul edilmez.


· okukitapevi.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde  E-Fatura elektronik iletinize gönderilir.  Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare e-fatura şeklinde elektronik ileti adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta % 0, kirtasiye ürünlerinde ise ürün çeşidine göre % 8 veya % 18 dir. Kargo KDV oranı ise  %18 dir

· Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle e-posta ve telefon numaranızı doğru bildirip  kontrol ediniz.

· www.okukitapevi.com web sitemizden sipariş verdiğinizde mail adresinize bu siparişe dair onayladığınız bilgiler gönderilecektir.  Bunların sistemimiz tarafından teyidinden sonra ürün veya hizmet talepleriniz karşılanacak ve size ulaştırılacaktır.

· Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilâtı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır.

· Dizgi ve sistem hatalarından, olağanüstü ve mücbir sebeplerden  meydana gelen fiyat yanlışlıkları ve diğer olumsuzluklardan  okukitapevi.com sorumlu değildir.

· www.okukitapevi.com çok yüksek oranda stoklu çalımasına rağmen, stok takibi hatasından dolayı  siparişinizdeki ürünlerden  biri veya birkaçı tedarik edilememesi durumunda ücret iadesi yapılır, tedarik edilemeyen kitaplardan okukitapevi.com müşterisine karşı ücret iadesi ile sorumludur.


· Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, küresel hastalık,  üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

İPTAL:

· Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız gerek www.okukitapevi.com üzerinden veya  müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz  +90 505 547 74 33 nolu telefonumuza, veya bu konu ile ilgili bilgi@okukitapevi.com adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.

· Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme iade edilecek ve telefon veya elektronik ileti ile  bilgi verilecektir.

· Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Bazen müşteri sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade edin şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştirin veya tüm siparişi iptal ediniz diyebilir.) Bir hafta (7 Gün) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.


İADE:

· Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), şartlara da uygun olarak bir hafta içerisinde tarafımıza herhangi bir neden göstermeksizin iade edilebilir.  Bir haftadan sonra ki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek uygun ise geri ödeme sonucun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 1 ay içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu/olacağı banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir.

· Ürünlerimizde garanti şartlarında aksi belirtilmedikçe ürünün ambalajı açılırsa, jelatini yırtılırsa, garanti, barkodu,  etiketi sökülürse kesinlikle garanti dışıdır, iade alınmaz.

· Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya bilgi@okukitapevi.com adresine konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


ÖDEMELER:

· Ödemelerinizi sitemizde belirttiğimiz (kredi kartları, banka havalesi) ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz.

· Havale ile ödemelerde sipariş tarihinden itibaren en fazla 7 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir.

· Havale işlemleri sırasında ilgili kurum tarafından talep edilebilecek "masraf" vb ücretlerin karşılanması tamamen müşteriye aittir.

· İşlemlerinizi daha hızlı yapabilmemiz için ödeme işlemini yaparken Sipariş Numarasını mutlaka belirtiniz.

· Havale ile yaptığınız ödemelerde ödemenizi gösteren banka dekontunu bilgi@okukitapevi.com adresine HAVALE DEKONT başlığı ile gönderiniz.

okukitapevi.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.